کد خبر: 4704
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
واعظی

رییس دفتر رییس جمهوری رفع محدودیت‌های تسلیحاتی از۲۷ مهرماه را موفقیت بزرگ ایران در کارزار با آمریکا عنوان کرد و گفت: از هفته دیگر محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات تسلیحاتی داشتیم، برداشته می‌شود.

محمود واعظی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر وزیر امور خارجه به چین گفت: سفر وزیر امور خارجه به چین سفر بسیار خوبی بود. در این سفر درباره روابط کلان دو کشور، مسائل دوجانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همچنین درباره سند ۲۵ ساله بسیار جامع بحث و گفت‌وگو کردند.

رییس دفتر رییس جمهوری تبادل نظر درباره مسائل منطقه را از دیگر محورهای گفت و گوهای ظریف در چین ذکر کرد و افزود: تحولات منطقه ما قطعاً هم برای ایران و هم برای چین مهم است. 

وی با بیان اینکه چین امروز چین گذشته نیست، گفت: چین کشوری است که به دلیل نوع ارتباط اقتصادی که با بسیاری کشورهای جهان دارد، امنیت و ثبات در کشورها برای آن اهمیت دارد، جدی‌تر از گذشته مسائل را رصد و رایزنی می‌کند. به همین جهت چین ایران را در مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی شریک خود می‌داند. 

رییس جمهوری افزود: در این سفر وزیر امور خارجه و مقامات چینی درباره برجام و سایر موضوعات بین‌المللی صحبت کردند که در مجموع سفر موفقی بوده است که بر اساس گزارش آقای ظریف در دولت، انشاء‌الله گشایش خوبی در همه زمینه‌ها بوجود می‌آید.

واعظی در خصوص نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری درباره برنامه بودجه گفت: همیشه اینطور بوده که در تصویب بودجه بین دولت و مجلس با هم تفاهم، تعامل و یا مذاکره می‌کنند.  اینطور نیست که دولت بخواهد چیزی که مورد توافق با مجلس نیست انجام بدهد و نه مجلس کاری می‌کند که مورد توافق با دولت نباشد. در همه دولت‌ها و همه مجالس همین گونه بوده است.

رییس دفتر رییس جمهوری درباره افزایش قیمت کالاها گفت: کشور با شرایط بسیار سختی مواجه است؛ از یک طرف مسائل تحریم و فشار حداکثری که بر اقتصاد کشور در آن قرار گرفته و از طرف دیگر با مشکلات و مسائل کرونا مواجه شده ایم که در نتیجه‌ آن در قیمت کالاها نوساناتی ایجاد شده است.بیشتر این نوسانات به افزایش قیمت ارز بر می‌گردد که مشکل جدی ایجاد کرده است.

واعظی اینکه برخی می‌گویند «دولت و مسئولان نسبت به گرانی‌ها بی‌تفاوت است» را نادرست عنوان کرد و گفت: از شخص رئیس‌جمهوری تا بقیه اعضای کابینه یکی از دغدغه‌های‌شان که با جدیت و روزانه دنبال می‌کنند کاهش قیمت ها و مقابله با گرانی است.رییس جمهوری قیمت‌ صد قلم کالای مورد نیاز و ضروری مردم را در هفته، دو بار دریافت و برای مراقبت و کنترل قیمت‌ها در کنار آن به دستگاه‌های مختلف دستورات لازم را صادر می‌کنند.

وی افزود: دکتر روحانی در ابتدای جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت (یکشنبه‌ها و دوشنبه‌ها) از وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی می خواهند که آخرین وضعیت درباره کالاهای مورد نیاز مردم را گزارش دهند و سیاست‌ها را اعلام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =