کد خبر: 4756
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: از ۳۳۰ شرکت، حدودا ۱۸۰ شرکت قرارداد بازارگردانی امضا کرده اند، اما ۲۰ شرکت تمکین نکردند.

حسن قالیباف اصل در نشست علنی امروز مجلس و پس از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح کرد: بازارگردانی مبحث مهمی است که سازمان بورس به طور جد آن را دنبال می‌کند.

وی افزود: در بورس اوراق بهادار تهران از ۳۳۰ شرکت، حدودا ۱۸۰ شرکت قرارداد بازارگردانی امضا کرده اند، ۲۰ شرکت تمکین نکردند که بورس و اوراق بهادار تهران اسامی این شرکت‌ها را به سازمان بورس اعلام کرده است چرا که آن‌هایی که تخلف می‌کنند مستوجب مجازات هستند.

قالیباف اصل خاطرنشان کرد: اگر ما می‌خواهیم بازار سرمایه به تعادل برسد باید قراردادهای بازارگردانی را دنبال کنیم؛ مطمئنیم اگر فعالیت کامل بازارگردان‌ها در بازار سرمایه منجر به ایجاد تعادل در این بازار خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به رشد دو سال اخیر بازار سرمایه کشور، گفت: زیر ساخت‌های بازار سرمایه نتوانستند خود را با این رشد تطبیق دهند.

وی در خصوص افشای صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: پیشنهادی در این باره به شورای عالی بورس بردیم و مصوب کردیم؛ این اطلاعات در تارنمای سازمان بورس منتشر خواهد شد.

قالیباف اصل ادامه داد: لایحه ارتقاء قانون بازار سرمایه را در ۱۰۰ ماده تهیه کردیم که طی یکی، دو روز آینده به دولت فرستاده می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =