کشتی سازی

معاون مهندسی و توسعه امورزیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به پروژه ساخت ۸۳ فروند شناور در طرح تحول صنایع دریایی، از انعقاد قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور جدید با شرکت های داخلی خبر داد.

«محمدرضا اله یار» در بازدید از روند اجرای پروژه های بندر شهیدرجایی با اشاره به اینکه ۸ پروژه در قالب پروژه های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده که علیرغم شرایط متاثر از تحریم ها و اپیدمی ویروس کرونا، خوشبختانه از روند مطلوبی برخوردارهستند، اظهارداشت: در بین این پروژه ها احداث ۳ پست اسکله نفتی و فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی از پیچیدگی فنی خاصی برخوردار هستند.

وی افزود: برخی از این  پروژه ها در حوزه های عمرانی و زیرساختی بنادر به منظور افزایش توانمندی بنادر کشور در راستای پذیرش شناور خاص یا با ظرفیت بیشتر درحال انجام است و تعداد دیگری جهت تأمین شناورهای مورد نیاز در حوزه خدمات دریایی و همچنین رعایت قوانین و الزامات ایمنی و زیست محیطی به انجام می رسد.

معاون مهندسی و توسعه امورزیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: خوشبختانه تمامی پروژه ها با تلاش مضاعف متخصصان داخلی و هم افزایی و هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی و مجموعه های مرتبط در حال پیشرفت است.

اله یار با بیان اینکه برخی از این پروژها در ماه گذشته با حضور معاون اول رییس جمهوری دربندر شهیدرجایی مورد بهره برداری قرارگرفت، گفت: تعداد دیگری ازاین طرح ها نظیر شناور بزرگ جمع آوری آلودگی نفتی ORV مراحل پایانی ساخت خود را سپری می کند و براساس برنامه زمان بندی این شناور طی ماه های آینده و بخش هایی از ۲ پروژه فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و اسکله نفتی تاپایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در مورد سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی که به شکل مستقیم با جهش تولید درارتباط است، عنوان کرد: تأمین شناورهای جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی مورد توجه است و قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تاکنون منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت هستند.

اله یار همچنین به تعهد سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون سفارش ساخت ۸۳ فروند شناور اشاره کرد و گفت: از این تعداد بخش زیادی در مرحله فرآیند انجام مناقصه و بخش دیگر در مرحله طراحی است و باید اعلام کنیم چه در بعد طراحی و چه از نظر فرآیند ساخت، این تجهیزات در داخل کشور و با اتکاء به توان متخصصان ایرانی در حال انجام است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =