کد خبر: 4844
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه‌های اولیه به ما امید رشد بازار سرمایه را می دهد.

فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: برخی سهام داران نگرانند که روند نزولی شاخص استمرار داشته باشد، اما بنده عرض می‌کنم که باید توجه داشته باشیم برنامه‌های عرضه به ما امید می‌دهد، سازمان بورس برنامه دارد و میتواند تا پایان سال ۱۰۰ شرکت را به عنوان عرضه اولیه وارد بورس کند.

وزیر امور اقتصادی و دارای  گفت:نوسان ذات بازار سرمایه است و همواره مبتنی است بر رفتار سهام داران و عرضه کنندگان سهام.

 وی افزود: دولت با قواعدی سعی میکند این نوسانات به سمتی برود که شاخص‌ها و فعالیت‌ها به یک بازار با ثبات و در حال رشد تبدیل شود.

دژپسند گفت: هم عرضه کنندگان و هم متقاضیان در نوسان‌ها نقش موثری دارند و همچنین متاثر است از فضای عمومی اقتصاد کشور.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: اخیراً مباحثی اثر گذار مانند اینکه نرخ سود بانکی می‌خواهد افزایش پیدا کند مطرح شده در حالی که رئیس کل بانک مرکزی آن را تکذیب کرد یا مثلا سود بین بانکی افزایش یافته که از آن هم باید جلوگیری شود.

 وی گفت: برخی نا اطمینانی‌ها به دلیل برخی اظهارات مداخله گرایانه بوده که همان باعث زیان سهام داران خرد شده است و ما باید از این اظهار نظرهایی که بازار را متلاطم می‌کند خودداری کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حاشیه‌هایی وجود دارد که آثار منفی روی بازار سرمایه می‌گذارد که تلاش می‌کنیم آن را به حداقل ممکن برسانیم.

دژپسند افزود: امروز خوشبختانه از ۳۲۰ شرکت بورسی، حدود ۲۰۰ شرکت، بازارگردان دارند و از اوراق تبعی که از ابزارهای مدرن بازار سرمایه است، استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: تلاش ما این است که در بازار سرمایه نقدشوندگی افزایش یابد و هر سرمایه‌گذار بتواند به سهولت سرمایه خود را نقد کند.

 دژپسند گفت: برنامه ما این است که این بازار مدرن‌تر و پایدارتر شود و بتوانیم نوسانات را به حداقل برسانیم.

 وزیر اقتصاد درباره واردات دارو نیز افزود: این موضوع نهایی شده بود که از دارایی‌های ما در برخی از کشورها برای واردات دارو استفاده شود که در این مسیر، مشکلی بوجود آمد، اما امیدواریم به مرور محدودیت‌ها به حداقل کاهش یابد.

دژپسند درباره استیضاح گفت: این حق نمایندگان است و ما هم از این فرصت استفاده می‌کنیم هرچند به طور رسمی به بنده اعلام نشده و برخی موارد مطرح شده در حوزه کارکرد و عملکرد و مأموریت وزارت اقتصاد نیست، اما به عنوان وزیر اقتصاد در تعامل با نمایندگان، آمادگی داریم در خدمت نمایندگان باشیم.

 وی هم چنین درباره درآمدهای مالیاتی افزود: در ۷ ماهه امسال، صد درصد درآمدهای مالیاتی مربوط به این هفت ماهه محقق شده است.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد.

دژپسند درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: این موضوع در مجلس نهایی شده و ما دنبال اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم هستیم که لایحه آن را سال گذشته به دولت فرستاده ام و آلان در دستور دولت قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =