کد خبر: 4892
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۸
معدن

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: از سال 92 تاکنون بیش از 600 میلیارد تومان در بخش اکتشاف معادن توسط این سازمان سرمایه گذاری شده است.

خداداد غریب پور با بیان اینکه در راستای اقدامات ایمیدرو و شرکت های تابعه در حوزه اکتشاف، تاکنون 900 محدوده امیدبخش معدنی شناسایی شده است، گفت: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته ایمیدرو در بخش اکتشاف از سال 92 تاکنون به بیش از 600 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: از سال 92 تاکنون حدود 700 هزار کیلومتر مربع فعالیت اکتشافی توسط ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه انجام شده که بیش از 400 هزار کیلومتر مربع از این وسعت طی دو سال گذشته انجام شده است.

وی گفت: همچنین 50 هزار کیلومتر از 700 هزار کیلومتر عملیات اکتشاف، توسط کنسرسیومی از شرکت های خصوصی انجام شده است.

معاون وزیر صنعت افزود: از محدوده های جدید 280 مورد در اختیار ایمیدرو است و بقیه پهنه ها (پس از یک سال) برای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها قرار گرفته است.

وی گفت: از 280 محدوده در اختیار ایمیدرو تاکنون 80 پروانه اکتشاف صادر شده است. از این 80 پروانه، 12 مورد به گواهی کشف تبدیل شده و به بخش خصوصی واگذار شده است.

غریب پور افزود: تاکنون 460 هزار کیلومتر مربع از پهنه ها آزاد شده و66 هزارکیلومترمربع (ازاین پهنه ها) درسال جاری به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در خصوص میزان سرمایه گذاری انجام شده در حوزه اکتشاف توسط این سازمان، گفت: در حوزه اکتشاف 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط ایمیدرو از سال 92 تاکنون انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =