جهرمی

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت:بهترین راه برای مردم این است که اگر نیازمندی دارند از سایت اپراتورها پیگیری کنند و به اپراتورها تاکید می کنیم که به شیوه مناسب تر و بهتری این نیازمندی های مردم را حتی از طریق سرویس پستی ارسال و برطرف کنند تا فاصله اپراتورها با مردم کم شود.

به گزارش فی نیوز، محمدجواد آذری جهرمی  پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره دلالی شماره های مشابه مشترکین توسط برخی اپراتورهای در بازار افزود: این تماس ها برای فروش شماره های مشابه مشترکین از طرف اپراتورها نیست و من به مردم ایران توصیه می کنم که به این تماس ها پاسخ ندهند و به آن ها توجه نکنند. این تماس ها در نظام بازاریابی است و تایید نمی شود.

وی ادامه داد: اگر مردم علاقمند به خرید شماره های خاصی با قیمت های مصوب هستند، اپراتورهای کشور این شماره ها را در سایت خود قرار داده اند و طرح هایی دارند که با حداکثر قیمت های 5 تا 20 هزار تومانی به فروش می رسانند، اما این بازاریاب ها از علاقه مردم استفاده می کنند و می گویند ما از فلان اپراتور هستیم که این اشتباه است و بعد می گویند که ما شماره سیم کارت شما را با شماره خودتان به قیمت 60 هزار تومان می دهیم و در مواردی هم دیدیم که سیم کارتی که در پاکت گذاشته و فرستاده شده، شماره خریداری شده نبوده است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: این موضوع نیازمند هوشیاری مردم است و اپراتورها این کار ها را نمی کنند. این کار توسط بازاریاب های خودسر انجام می شود و ما طبیعتا ابزاری نداریم که بخواهیم کل بازار را کنترل کنیم.

جهرمی گفت: پیگیری ارتباطات مشکوک از سیم کارت های نامشخص در وظیفه وزارت ارتباطات نیست، اما مردم به 195 این موضوع را اطلاع دهند و ما نیز به اپراتورها تاکید می کنیم که اگر مردم در نحوه ارایه خدمات شکایتی دارند، به آنها رسیدگی شود.

وی همچنین درباره کاهش هزینه استفاده دانشگاه ها از خدمات اینترنتی گفت: ما بر این اعتقادیم که دانشگاه ویترین فناوری اطلاعات و هر نوع سرویسی در کشورهای مختلف است و اگر درباره دانشگاه های کشوری اطلاعات بدست آورید، می توانید درباره کل اوضاع آن کشور قضاوت کنید.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه های متعدد با پراکندگی های مختلفی در کشور وجود دارند و نحوه دسترسی آنها چون استقلال دارند و مامور هستند که این خدمات فناوری را در دانشگاه برای دانشجویان و اساتید فراهم کنند با سلیقه ها و مدل های مختلف، موضوع پیاده سازی شده است، که خدمات ارایه شده مطلوبیت ندارد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: روز گذشته در جلسه ای که با روسای دانشگاه ها داشتیم، این موضوع را مرور کردیم که اول این سرویس فناوری اطلاعات که برای مجموعه دانشگاهی فایده علمی دارد و می تواند تولیدات مفید علمی داشته باشد، با یک استاندارد و شرایط واحدی بتوانیم به سرانجام برسانیم و روسای دانشگاه ها سلایق را برای ارایه خدمات کم کنند.

وی گفت: ما نیز کمک می کنیم، اما کمک های ما با وزارت علوم در دوقالب دیده شد، یکی کمک هایی که به دانشگاه ها از طریق ارایه سرویس می شود، تولیت آن برعهده سازمان پژوهش های صنعتی زیر نظر وزارت علوم و براساس پروانه ما در وزارت ارتباطات است و دوم برای تشویق دانشگاه ها برای استفاده از این فضا، خدمات را 50 درصد تخفیف دادیم و از همین امروز عملیاتی می شود و اگر دانشگاه ها از طریق شبکه علمی به اینترنت متصل شوند، می توانند از این 50 درصد بهره مند شوند.

جهرمی تصریح کرد: شب گذشته نیز در جلسه شورای مسئولان وزارت ارتباطات تصویب شد که مخابرات های سراسر کشور، شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری، مسئولی را در این زمینه در شرکت های خود درباره شبکه علمی مشخص کنند تا اتصال و ارتباطات دانشگاه ها را عملی کنند.

وی همچنین درباره رفع فیلترینگ یوتیوپ و توییتر گفت: اجازه دهید که این موضوع به نتیجه برسد، اظهار نظر خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات همچنین درباره تخفیف 50 درصدی اینترنت برای اصحاب رسانه نیز گفت: اگر وزارت ارشاد این موضوع را برای خبرگزاری ها و رسانه ها پیگیری کند، می تونیم این موضوع را پیش ببریم و طبیعتا اگر با معاونت مطبوعاتی صحبتی شود و مکانیزمی برای آن باشد و پیشنهادی شبیه این مسئله ارایه شود، می توان درباره آن فکر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =