کد خبر: 5209
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
اژه ای

معاون اول قوه قضاییه گفت:احراز هویت برخط اصحاب پرونده، مهمترین رکن اجرای سند تحول است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم افتتاح زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضاییه، افزود: در گام دوم انقلاب، اقتضائات زمان و ارتقا توان علمی کشور ایجاب می‌کرد که ما تحولاتی را در بخش‌های مختلف دستگاه قضا و همه برنامه‌های این مجموعه ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: ما باید سندی برای تحول طراحی می‌کردیم که برای تهیه آن از همه صاحب‌نظران، نخبگان و حقوقدانان استفاده می‌شد و این سند حتما باید در آینده تکمیل و ارتقا پیدا کند.

محسنی اژه‌ای گفت: این سند گام ابتدایی رمانی ارزشمند می‌شود که باید به مرحله عمل درآید.

وی افزود: در قسمت دوم اجرای برنامه و اقدامات عملی تحقق این سند، از مردم و نخبگان استفاده می‌شود و یکی از مراحلی که سند تحول را عملیاتی می‌کند استفاده از فناوری‌های جدید در دستگاه قضاست.

محسنی اژه‌ای گفت: در این دوره با توجه به تلاش برخی جوانان متخصص در این زمینه، تعداد زیادی از زیرساخت‌های الکترونیکی سند تحول فراهم شده است.

وی ادامه داد: همکاری دولت و مجلس برای اجرای سند تحول لازم است ضمن اینکه عموم مردم، نخبگان و سمن‌ها هم باید همکاری کنند و رسانه‌های مکتوب، دیجیتال و رسانه ملی هم باید همراه باشند.

معاون اول دستگاه قضا گفت: از رسانه ملی تشکر می‌کنم که در تبیین مسائل و بالابردن آگاهی مردم نقش مهمی دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم در همین رابطه خدمات الکترونیکی کم هزینه‌تر و توام با تکریم مردم را طراحی کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: احراز هویت برخط از مصادیق مهم اجرای سند تحول است، چرا که باید در قدم اول هویت اصحاب پرونده محرز شود.

وی تصریح کرد: از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب استفاده از جوانان متخصص و دلسوز است که در بخش الکترونیکی از خدمات خوب آقای زارع پور استفاده می‌کنیم و باید این خدمت توسعه پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =