کد خبر: 5309
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید خودروسازان در نیمه دوم امسال در مقایسه با نیمه نخست سال ۵۰ درصد افزایش و قیمت این کالا کاهش خواهد یافت.

علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای حضور در وزارت صنعت، برنامه افزایش تولید خودرو را شروع کردیم و با وجود مشکلاتی که صنایع کشور با آن درگیرند، این اتفاق به خوبی در حال اجراست و اخیرا نیز با همکاری رئیس کل بانک مرکزی، بسته مالی خوبی برای حمایت از خودروسازان تهیه و عملی شد.

وی افزود: قیمت خودرو روندی کاهشی را طی می‌کند و سیاست وزارت صمت رقابتی کردن بازار خودرو و حذف دلالان و واسطه‌هایی است که بین تولید کننده و مصرف کننده قرار دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ۲۳ درصدی تولید خودرو در کشور ابراز امیدواری کرد: در نیمه دوم سال و حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه آینده, ۵۰ درصد افزایش تولید خودرو در کشور داشته باشیم.

رزم حسینی با اشاره به تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه نیزگفت: تحقیق و تفحص حق نمایندگان است و از وزارت خانه‌ها و دستگاه‌ها انجام شده است و انشاالله گزارش آن در صحن ارائه خواهد شد.

وی گفت:صادرات فولاد به خوبی انجام می‌شود و رشد خوبی در تولید داشته ایم روند رشد صادرات از دو ماه پیش آغاز شده و فکر می‌کنم روند رشد در یک ماه باقی مانده سال ادامه داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =