کد خبر: 6180
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
کرونا

رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت سرزده در مقابل یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا به سالمندان در شهر تهران حضور یافت و از نزدیک در جریان گلایه‌ها و مشکلات این قشر آسیب‌پذیر برای دریافت نوبت دوم واکسن قرار گرفت.

محمد باقر قالیباف در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی درباره ساماندهی تزریق دوز دوم واکسن کرونا به سالمندان و صفوف طولانی این قشر آسیب‌پذیر به دولت تذکر داده و گفته بود: «براساس گزارش‌های مردمی در برخی مراکز برای تزریق نوبت دوم واکسن صفوف طولانی تشکیل شده که مسئولین اجرایی باید هرچه سریع‌تر نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند» ساعت ۵ صبح امروز و پیش از طلوع آفتاب در منطقه ۳ تهران و مقابل حسینیه ارشاد که یکی از مراکز تزریق واکسن به سالمندان است حضور یافت.

رئیس مجلس با بیان این که گزارش‌های مردمی در روزهای اخیر حکایت از صفوف طولانی در برخی از مراکز تزریق دوز دوم واکسن داشت گفت: به نظر می‌رسد هم مراکز تزریق محدود است و هم پیامک نیز به افراد ارسال نمی‌شود و لذا نظم و انضباط تزریق دوز اول دیده نمی‌شود.

قالیباف با تاکید بر اینکه در این زمینه در اجرا شاهد اشکالات جدی هستیم تصریح کرد: مسئولان این حوزه حتی اگر محدودیتی در میزان واکسن دارند باید همان مقدار را به نحوی مدیریت کنند تا شاهد این نابسامانی‌ها نباشیم.

وی افزود: گله‌مندی دیگر سالمندان این است که با وجود آن‌که مردم از ساعات اولیه خودشان حضور یافته و ثبت نام می‌کنند، اما وقتی مراکز آغاز به کار می‌کنند به این فهرست‌های مردمی توجهی نمی‌شود.

رئیس مجلس در پایان در پاسخ به درخواست‌های مردمی که خواستار پیگیری این مشکلات توسط وی بودند گفت: این مسائل و مشکلات را من حتما از مسئولان پیگیری می‌کنم و باید تاثیر آن در این صفوف دیده شود.

وی تاکید کرد: دولت و مسئولان وزارت بهداشت موظف هستند هرچه زودتر این مشکلات را برطرف کرده و فرایند تزریق واکسن به اقشار مختلف به خصوص سالمندان را به نحوی ساماندهی کنند که نیاز به حضور و ازدحام آن‌ها در نخستین ساعات بامداد مقابل مراکز دریافت واکسن نباشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =