ستاری

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه در افق ١٤٠٤ بایستی قدرت اول منطقه در بخش علمی و فناوری باشیم گفت که البته هم اکنون نیز به این مهم رسیده ایم.

سورنا ستاری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری البرز در گفت و گویی با خبرنگاران افزود: در حوزه های خاص مانند نانو، سلول های بنیادی و هوا و فضا پیشرفت بسیار چشمگیری داشته ایم به گونه ای که تعداد شرکت هایمان از ۶ هزار عدد عبور کرده است.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان ایرانی با سرعت خوبی در حال توسعه هستند اظهار داشت: تمرکز اصلی ما طی ٢ الی سه سال گذشته بر روی حل مسایل مردم به خصوص در حوزه های تحریم بوده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از موارد جدی ما در بخش نهاده های کشاورزی مانند کود و سم است که به طرز قابل توجه ای از خارج کشور واردمی شود که به همین منظور تحول در این بخش توسط شرکت دانش بنیان ایرانی علاوه بر بالا رفتن راندمان تولید در حوزه کشاورزی در بهبود سلامت مردم نیز تاثیر گذار خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یک حرکت پیوسته رو به رشد در حوزه اقتصاد دانش بنیان در کشور شروع شده تصریح کرد: در بخش هایی مانند ویروس کرونا از همان روزهای نخست از تجهیزات دارویی گرفته تا کیت های تشخیص توسط شرکت های دانش بنیان اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به ظرفیت های استان البرز در بخش دانش بنیان گفت: ظرفیت های بسیار بالایی در این استان وجود دارد با این وجود یکی از نقاط ضعف البرز پارک علم و فناوری است که نسبت به این ظرفیت ها توسعه زیادی نداشته است.
ستاری با اشاره به راه اندازی کارخانه نوآوری در آینده نزدیک در استان و توسعه چندین پارک خصوصی علم و فناوری خاطر نشان کرد: البرز به خصوص در حوزه شرکت های  بیوتکنولوژی قطب اصلی ما است و بهترین شرکت های بیوتکنولوژی در حوزه دارویی، دام، طیور و آبزیان در این استان قرار دارد.
وی با اشاره به توسعه شرکت های دانش بنیان از ۶ هزار به سمت هشت هزار شرکت در کشور عنوان کرد: بسیاری از این شرکت ها مراحل بلوغ را طی کرده و به شرکت های قابل اطمینانی تبدیل که می توانند محصولاتشان را به بازار ارایه بدهند.

ستاری گفت: با عزمی که در توسعه این شرکت ها در این استان شروع شده و با حمایت های بیشتر از سوی استاندار و دیگر مسوولان باید همه تلاش کنیم تا اتفاقات بسیار خوبی رخ بدهد. 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =