دین پرست

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: از 26 خرداد تا دوم تیرماه سال جاری متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور از 70 به 47.9 درصد کاهش یافته است.

« بابک دین پرست» معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در برنامه تلویزیونی تیتر امشب شبکه خبر افزود: در این مدت متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی حدود 22 درصد کمتر شده است و این در گسترش شیوع بیماری کرونا در کشور بسیار تاثیرگذار بوده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بیان کرد: در این مدت متوسط استفاده از ماسک با 24 درصد کاهش به 47 تا 48 درصد رسیده است و متوسط رعایت پروتکل فاصله گذاری از 70 به 48 درصد رسیده است.

دین پرست با اشاره به محدودیت ها و ممنوعیت های سفر در این 6 روز در استان های تهران و البرز افزود: طبق مصوبه قرارگاه این محدودیت ها از سال 18 امشب آغاز شد و تا ساعت 7 صبح روز دوشنبه چهارم مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و نیروی انتظامی برای اعمال قانون هم اکنون در 14 نقطه خروجی این دو استان مستقر شده است.

وی افزود: برای یک اقدام گسترده باید هماهنگی های لازم با تمام دستگاه‌های اجرایی به عمل آید، لذا تعیین یک ساعت مشخص برای اجرای دستورالعمل های صادره ضروری است و در این ابلاغیه وزیر کشور الزام به برگرداندن خودروها و اعمال مقررات برای رانندگان خاطی در نظر گرفته شده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بیان کرد: بند دیگر این ابلاغیه ۱۴ بندی تعطیلی شعب بانکها به مدت ۶ روز در این دو استان است، زیرا مردم برای انجام امورات بانکی خود به شعب بانک‌ها مراجعات زیادی دارند و این در شیوع این بیماری در بین مردم بسیار موثر است.

به گفته دین پرست، با ابلاغ این مصوبه به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک به تمام شعب بانکهای دولتی و خصوصی اعلام کرده است که در این شش روز تعطیل خواهند بود و باید تلاش کنند کارهای بانکی مردم بیشتر با استفاده از فضای مجازی و به صورت غیر حضوری انجام شود دین‌پرست تاکید کرد: در این مدت تمام ادارات دولتی و خصوصی در استان تهران و البرز تعطیل خواهند بود و همه باید برای اجرای این ابلاغیه با قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تبعیت کنند و من از اینجا از همه هموطنان درخواست دارم که به اجرای این ابلاغیه توجه جدی داشته باشند زیرا مصوبات این قرارگاه برای همه لازم الاجرا است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به تشدید محدودیت ها و تعطیلی ادارات دولتی و خصوصی در این شش روز در دو استان تهران و البرز اظهارداشت: همانطوری که در جلسه ۷۶ ستاد ملی کرونا در ۱۹ تیرماه مصوب شده است در شهرهایی که وضعیت آنها قرمز هستند تنها هفت گروه شغلی رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها، تالار های پذیرایی، سالن های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته، استخرها، شهربازی و باغ وحش ها و نمایشگاهها فعالیتشان تعطیل خواهد بود.

وی افزود: در اجرای طرح جامع مراجعه مردم به دستگاه‌های دولتی در طی دو ماه گذشته تعدادی از دستگاههای اجرایی کشور شناسایی و تذکرات لازم نیز به این ادارات داده شده است.

وی با اشاره به محدودیت های اصناف اظهارداشت: هم اکنون در کشور ما  3 میلیون و 600 هزار واحد صنفی فعال هستند و تعطیل کردن این تعداد اصناف مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد زیرا درآمد برخی از اصناف در همان روز تامین می‌شود، بنابراین چطور می توانیم با این اصناف برخورد کنیم دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا یادآورشد: مسئله تعطیلی اصناف در محدودیت های کرونایی اگر به شدت اعمال شود اصناف زیادی متضرر می شوند، لذا باید بتوانیم با تدبیر مناسب از این شرایط عبور کنیم.

دین پرست با بیان اینکه به طور متوسط هر ماه بیش از ۲۵۰ هزار بازرسی از اصناف انجام شده است، گفت: طبق آمار اتاق اصناف ایران در سه ماه گذشته ۹۳۴ هزار بازرسی از اصناف کشور انجام شده است و در این مدت بیش از ۵۰ میلیارد تومان نیز اصناف جریمه شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =