کد خبر: 7401
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
قاسمی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بر دیپلماسی حمل‌ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد و گفت: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

فی نیوز – از وزارت راه و شهرسازی «رستم قاسمی»، افزود: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

وی افزود: در این مدت توافقات خوبی با پاکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان منعقد شده و توانسته‌ایم دیپلماسی حمل‌ونقل را برای گسترش ترانزیت در کشور به کار بگیریم.

قاسمی با اشاره به پیش‌بینی منابع مالی خارج از ردیف بودجه برای توسعه صنعت حمل‌ونقل کشور، افزود: راهکارهای مختلفی در نظر داریم که یکی از آنها تهاتر املاک و مستغلات وزارت راه و شهرسازی با پروژه‌های مسکن و راه‌سازی است.

وی گفت: به این منظور ایجاد دو صندوق حمل‌ونقل و مسکن نیز پیش بینی شده که اقدام بسیار خوبی است. چراکه درآمدهای وزارتخانه در این دو صندوق تجمیع شده و بدون ورود به خزانه برای توسعه هر دو حوزه زیر نظر وزارت راه و شهرسازی یعنی مسکن و حمل‌ونقل هزینه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بودجه خوبی برای ایجاد کریدور شیراز-بوشهر در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم شاهد پیشرفت هر دو پروژه و احداث آزادراه و راه‌آهن بین دو استان باشیم.

این عضو کابینه دولت در انتها از نمایندگان مجلس خواست که در بودجه ۱۴۰۱ وزارت راه و شهرسازی به مأموریت‌های کلان و قابل توجه ابن وزارتخانه در توسعه زیرساخت‌ها توجه شود.

توافقات ریلی با کشورهاب همسایه موجب افزایش ترانزیت ریلی در مرز سرخس در چند ماه گذشته شد. همچنین قرار است عبور آزمایشی ناوگان کشورهای همسایه از کریدور خلیج فارس- دریای سیاه به زودی از مبدا ایران انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =