کد خبر: 783
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
کلانتری

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:خودروهای داخلی ما پاسخگوی استاندارد روز نیست و از طرف دیگر خودروهای قدیمی یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا در وارونگی هوا است.

به گزارش فی نیوز، عیسی کلانتری در حاشیه جلسه هیات دولت درباره وضعیت آلودگی شهر تهران،افزود:افزون برهمه این موارد احتراق ناقص در موتورها است که همه موتورهای موجود در هوای سرد آلاینده است و باید تصمیمات سختی بگیریم و نمی توانیم همه را راضی نگه داریم.

وی ادامه داد: دولت می تواند تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی را به دلیل آلاینده کردن هوا متوقف کند، اما باید تصمیمات سختی اتخاذ کنیم و خودروسازان دیگر نتوانند با تکنولوژی 30 سال قبل خودرو بسازند.

کلانتری خاطر نشان کرد:امروزتهران آلوده ترین شهر کشور نیست بلکه تبریز، ارومیه، اهواز و همدان آلودگی بیشتر از تهران دارند و علت آن وجود ذرات ریز کمتر از 2.5 میکرون است که حاصل مصرف سوخت و احتراق ناقص است.

وی درباره اقدامات دولت برای کنترل و کاهش آلودگی هوا، اظهار کرد: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفته شد که از هفته آینده بررسی‌های لازم را درباره تردد خودروهای آلوده ‌کننده هوا در شهرها انجام بدهیم و برای ورود این خودروها از جمله خودروهای سنگین و خودروهای دولتی محدودیت‌هایی اعمال شود. واقعیت این است که باید تصمیمات سختی اتخاذ شود گرچه که ممکن است برخی نارضایتی‌هایی ایجاد شود و نمی توانیم در کوتاه مدت همه مشکلات را حل کنیم.

وی با تاکید براینکه صنعت خودروسازی باید خود را متحول کند و نمی‌تواند با تکنولوژی 20، 30 سال پیش کار خود را ادامه دهد، ادامه داد: گزارش‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌های مختلف در زمینه مبارزه با آلودگی هوا در جلسه امروز هیات دولت نشان میدهد اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی هوا نتوانسته مشکلات موجود را حل کند.

معاون رییس جمهوری با تاکید براینکه صنعت خودروسازی نمی‌تواند یک شبه ساخت موتورها را ارتقا دهد یا فعالیت خود را متوقف کند اما باید تلاش کند که در زمانی مشخص خود را متحول کند، افزود: گزارشاتی که دستگاه های مختلف برای کاهش آلودگی هوا می دهند مشکل را حل نمی کند و باید خودروسازان مشکلات را برطرف کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند کل حمل و نقل را به دلیل ایجاد آلودگی متوقف کند اما این کار امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: دولت امروز با ایجاد محدودیت‌هایی در حمل و نقل و رفت و آمد خودروها تلاش می‌کند تا موضوع آلودگی هوا را کنترل کند ولی مردم از این کار لطمه خواهند دید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =