کد خبر: 787
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
کشور

وزیر کشور گفت: برخی گزارشات درباره حفاظت از شخصیت ها و برخی از رده های حفاظتی بود که تصمیماتی در کارگروه گرفته شده است و این تصمیمات به دستگاه های مرتبط از جمله نیروی انتظامی و سپاه ابلاغ شد که این سطوح حفاظتی تغییر داده شود.

به گزارش فی نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی پس از جلسه هیات دولت درباره سخنان دبیر شورای عالی امنیت ملی درخصوص نیازنداشتن برخی شخصیت ها به محافظان شخصی افزود: مسئول حفاظت از شخصیت ها، کارگروهی است در زیر مجموعه شورای امنیت کشور که وزارت کشور مسئول این کارگروه است و از دستگاه های امنیتی، انتظامی و قضایی در آن عضو هستند و بنا به گزارشاتی که آنها می دهند، سطح حفاظت و نوع حفاظت مشخص می شود.

وی درباره گشت های شبانه سپاه نیز گفت: در این موارد مباحث  اضافه مطرح می شود، برای این کارها مقررات و قوانین داریم و آنچه که مسلم است، مسئول امنیت و انتظامات شهر و روستا برعهده نیروی انتظامی است.

وزیرکشوراظهارداشت:با توجه به شرایط خاص و مواردی که پیش می آید قرارگاهی تاسیس می کنیم و تمامی مسئولیت آن نیز با نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی بنا به نیازی که دارد از سایر دستگاه های انتظامی و امنیتی استفاده می کند.

رحمانی فضلی  درباره کوله بری و ممنوعیت آن نیز گفت: ما نگفته ایم کوله بری ممنوع است، گفته ایم که ساماندهی می شود. ما طرحی را در دولت مصوب کرده ایم که بتوانیم با اعمال برخی سیاست ها و حمایت ها و نظام مند کردن این افراد به گونه ای کار انجام دهیم که مشاغل این افراد دچار مشکل نشود و قوانین و مقررات بطور کامل اجرا شود.

وی گفت: دراین طرح به کرامات انسان ها توجه شده و درگیری هایی که در مرزها ایجاد می شد که باعث زخمی شدن و برخی موارد کشته شدن کوله بران می شود، جلوگیری می شود و از همه می خواهم به این موضوع برای ساماندهی کمک کنند.

وزیر کشور گفت: جلسات متعددی در کارگوه ویژه مرز تشکیل شده و مصوباتی نیز داشته که امیدواریم با اجرایی شدن آن کوله بران واقعی و آن افرادی که نیازمند هستند از این منافع استفاده کند زیرا در این شرایط دقیقا می دانیم که قاچاقی پشت سر این کوله بران هستند که این افراد حداقل سهم را می برند.

وی گفت: این موضوع از طرف دولت ابلاغ شده و درحال اجرای مقدمات آن هستیم زیرا باید 13 بازارچه مرزی رسمی را در این طرح ایجاد کنیم و تعدادی از مراکز دیگری که بصورت غیرقانونی از آنها کالا وارد می شود، بسته خواهد شد و طراحی به گونه ای شده که همه افرادی که در 30 کیلومتری مرزهای غربی و 50 کیلومتری شرقی هستند بتوانند از آن استفاده کنند.

وی درباره سخنان دادستان کل کشور درباره قاچاق کالا توسط برخی از مقامات و فرزندان آنها گفت: نظر دادستان در موضع یک رسانه مطرح شده است. وی چون دادستان و مدعی العموم است، توقع این است که واقعا در هر سطحی و هر قوه ای و دستگاهی اگر مقامی ویا فرزندان آنها کار قاچاق و یا مشارکت در قاچاق می کنند، مسئول است و باید با آنها برخورد کند.

وزیر کشور تصریح کرد: ما به عنوان وزارت کشور تمامی امکانات خود را درباره این کار در اختیار وی قرار می دهیم تا بتوانند قاطعانه با این موضوع برخورد کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =