کد خبر: 796
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری در پیامی اینستاگرامی به مناسبت پنجم دی سال روز زلزله بم نوشت: تجربه بازسازی بم تجربه ای گرانسنگ است که می تواند بعنوان 'چراغ راه آینده' برای بازسازی مناطق زلزله زده اخیر کشور بکار گرفته شود.

به گزارش فی نیوز، در بخشی از پیام اینستاگرامی اسحاق جهانگیری آمده است: امروز٥ دی ماه سالروز حادثه ویرانگر و دلخراش زلزله بم در سال ١٣٨٢ است که باعث جانباختن و مصدوم شدن هزاران نفر از مردم بزرگوار این شهر شد.

وی در این پیام افزود: همیشه به منطقه بم احساس تعلق خاطر خاصی داشته و دارم. اولین مسئولیتم در جهاد سازندگی منطقه محروم بم بود.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: زمان وقوع زلزله بم، وزیر صنایع و معادن در دولت دوم آقای خاتمی بودم. به محض اطلاع از حادثه زلزله در بم تمام امکانات وزارتخانه را برای امداد رسانی بسیج کردیم.

جهانگیری در این پیام یادآور شد: روز بعد به این شهر رفتم و از نزدیک شاهد صحنه های بسیار دلخراش بودم. واقعاً عمق فاجعه فراتر از تصور بود.

وی افزود: خاطرم هست آنقدر از مشاهده صحنه های غم انگیز و دردناک در شهر زلزله زده بم متأثر بودم که وقتی میخواستم در جلسه هیأت دولت گزارش بدهم نتوانستم احساساتم را کنترل کنم.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: امروز اما بم به همت مردم سخت کوش و شریف این شهر و کمک ها و مدیریت همه مجموعه نظام پس از گذشت ١٤ سال از فاجعه زلزله، بار دیگر استوار و سرافراز ایستاده است.

جهانگیری در این پیام تاکید کرد: تجربه بازسازی بم تجربه ای گرانسنگ است که می تواند بعنوان 'چراغ راه آینده' برای بازسازی مناطق زلزله زده اخیر کشور بکار گرفته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =