کد خبر: 805
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
بارش

وزیر نیرو بارش باران در پاییز امسال را 20 درصد کمتر از سال گذشته اعلام و پیش بینی کرد تا پایان زمستان میزان بارش ها در کشور کمتر از سال های نرمال خواهد بود.

به گزارش فی نیوز، رضا اردکانیان پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره بحران آب ، افزود:پیش بینی ها این است که تا پایان زمستان 115 میلی متر بطور متوسط بارش خواهیم داشت که وضع کمی بهتر خواهد شد، ولی کماکان تا پایان زمستان میزان بارش های ما کمتر از سال های نرمال خواهد بود.

اردکانیان با یادآوری اینکه در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران، این امر موضوع حادثه جدیدی نیست، اظهار داشت: ایران در هزاران سال گذشته با فراز و نشیب این شرایط را داشته و ما باید وجه مثبت موضوع را ببینیم و از این شرایط استفاده کنیم و توجه بیشتری به چگونگی مصرف آب داشته باشیم.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در بخش های مختلف به ویژه در بخش کشاورزی جای کار بسیاری است که بتوانیم در آب هایی که استفاده کنیم، صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشیم.

وی به سفر روز گذشته خود به استان کرمان و بازرسی از طرح های آب اشاره کرد و گفت: این طرح ها بویژه در زمینه صرفه جویی آب در سه سال گذشته پیشرفت خوبی داشته اند و می توان در عین حفظ اشتغال و معیشت، با روش های درست، برای بحران آب چاره جویی کرد.

اردکانیان درباره مقابله با چاه های غیرمجاز نیز تصریح کرد: طرحی به نام تعادل بخشی در منابع آب زیر زمینی از سال ها قبل در برنامه دوره جدید مدیریت وزارت نیرو قرار گرفت و قرار است با همکاری وزارت کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه و تامین منابع مالی لازم، این طرح را توسعه دهیم و من فکر می کنم که موضوع به شکلی است که انشاالله با کمک مسئولان مختلف دراستان ها به ویژه استانداران قادر خواهیم بود که در مصرف آب در بخش های مختلف به ویژه بخش کشاورزی صرفه جویی لازم را به عمل آوریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =