ورزش

وزیر ورزش و جوانان گفت:قرار است اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان دو ساعت در مناطق شهری و چهار ساعت در مناطق روستایی به ورزش مدارس اختصاص یابد. در تلاش هستیم تا دیگر نهادها نیز به این مهم ورود کنند.

به گزارش فی نیوز از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه برنامه ریزی نخستین المپیاد ورزش همگانی سراسر کشور افزود:برنامه های توسعه ای کشورها زمانی محقق می شوند که هم افزایی در بین دستگاه های مختلف ایجاد شود و توسعه ورزش کشور نیز به این هم افزایی نیاز دارد.

وی ادامه داد: برنامه های توسعه ای هیچ کشوری محقق نمی شوند، مگر تمامی منابع موجود در آن بخش به کار گرفته شود. بنابر این موفقیت در ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای نیز مستلزم ایمان به هم افزایی و هم گرایی همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در ورزش کشور است.

سلطانی فر در ادامه گفت: باید منابع سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه ورزش در یک حرکت یکسان و هماهنگ با هدف رشد سلامت و نشاط عمومی و وحدت ملی بسیج شوند. اکنون کشورهای توسعه یافته اساس کار در هر زمینه ای به خصوص ورزش را بر آموزش و پرورش متمرکز کرده اند و با اندکی بررسی می توان دریافت که قهرمانان المپیک در رشته های پایه از کشورهایی هستند که به این ورزش ها در مدرسه توجه ویژه دارند و به چشم زنگ تفریح به آن نگریسته نمی شود.

وزیر ورزش و جوانان اظهارکرد: تلاش داریم تا با کمک آموزش و پرورش بتوانیم یکی از ورزش های پایه را در کشور به عنوان الزام، نهادینه و دانش آموزان را از سنین دبستان و دبیرستان به سمت انجام فعالیت بدنی تشویق کنیم.

وی مجموعه وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور را نیازمند فضا و هوای تازه و باورهای جدید دانست و گفت: با دور کردن باورهای گذشته و همراهی با تغییر این سیاست ها می توانیم تحرک بیشتری داشته باشیم. به عبارتی اگر دو بال ورزش کشور یعنی فدراسیون ها و ادارات کل استانی به خوبی به حرکت درآیند می توانیم به سمت فضاهای جدید حرکت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =