کد خبر: 816
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
hdvkh

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خواست که همواره یک رسانه ارتباطی و گفت و گوی مردم و مسئولان باشد

به گزارش فی نیوز، سید عباس صالحی در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: شناسنامه و سابقه دیرینه خبری، رسمیت، جایگاه، خط تماس با خارج کشور، منابع و سرمایه های انسانی و... ویژگی هایی هستند که از ایرنا تعریفی خاص و متمایز در میان دیگر رسانه ها ایجاد می کنند.

وی با بیان اینکه دوره رسانه های یکطرفه به پایان رسیده، گفت: ایرنا از لحاظ گستره فعالیت و نوع کار در داخل و خارج کشور، دارا بودن دفاتر مختلف خارجی و داخلی و نیز صدها خبرنگاری که اخبار و محصولات خبری تولید می کنند، در میان سایر رسانه ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی اظهارداشت:بدون شک سابقه 83 ساله و این دیرینگی، شناسنامه ای پدید آورده که این سازمان را در میان دیگر رسانه ها منحصربفرد کرده است.

صالحی گفت: دو مجموعه ایرنا و صدا وسیما از لحاظ رسمیت، تاریخ، گستره فعالیت، نوع کار در واقع دو مجموعه ای محسوب می شوند که پشتوانه آنها قانون کشور بوده و از طرفی از لحاظ گستره فعالیت مشابهتی با هیچ سازمانی در کشور ندارند.

وی افزود: ایرنا از لحاظ گستره فعالی و نوع کار در داخل و خارج کشور، دارا بودن دفاتر مختلف خارجی، استانها، صدها خبرنگاری که اخبار و محصولات خبری تولید می کنند دارای جایگاه ویژه در میان سایر رسانه هاست، از این رو رسانه ها فراوانی در کشور داریم که تنها در چند حوزه و عرصه خاص فعالیت دارند اما این رسانه دارای تنوع فعالیت و گستره آن است که قابل مقایسه با دیگر رسانه های فعال در کشور نیست.

به گفته صالحی، تنوع کار، خروجی های مختلف، ایجاد کانال ها، شبکه های صوت و تصویر، فیلم، تنوع زبانهای در ایرنا باعث شده که این رسانه در نوع کار و حوزه فعالیت مشابهتی با دیگران در نوع کار نداشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حوزه فعالیت ایرنا در عرصه بین المللی هم اشاره کرد و گفت: قبل و بعد از انقلاب اسلامی خط تماس کشور با خارج تنها از خبرگزاری جمهوری اسلامی بود.

صالحی در عین حال گفت: به تعبیر من دو رسانه ملی در کشور داریم که صدا وسیما و ایرنا هویت و مزیت و امتیاز خاصی در حوزه رسانه های ملی می بخشند.

به گفته وی، همه اینها یکطرف و سابقه 83 ساله ایرنا یک سرمایه مهم این رسانه محسوب می شود؛ خیلی از نیروهای انسانی و پیشکسوت ایرنا اکنون در این سازمان نیستند و به نوعی از آن منفک شده اند اما همواره دلها و قلبهای آنان به مانند افراد حاضر برای هویت بخشی و پایداری این مجموعه می تپد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =