کد خبر: 819
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
هاشمی

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، هزینه پرداختی از جیب مردم از 58درصد به 38 درصد کاهش یافته است،که هر یک درصد کاهش این هزینه 700 میلیارد تومان هزینه دارد اما وزارت بهداشت با یک سوم این رقم این دستاورد را رقم زده است.

به گزارش فی نیوز، سید حسن هاشمی در همایش حقوق شهروندی در نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود:هدف از اجرای طرح تحول سلامت، کاهش هزینه های مردم در نظام سلامت و در مراکز درمانی، افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت به خصوص در مناطق محروم و دورافتاده و حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم بود.

وی ادامه داد:قانون گریزی و تبعیض، مشکلات مردم و نارضایتی ها را افزایش می دهد، باید از پارتی بازی و عملکرد سلیقه ای پرهیز کنیم و هر سه قوه برای احقاق حقوق شهروندی باید نظارت کنند.

وزیر بهداشت اظهارداشت:همه ما ازنگهبان تا وزیر برای رسیدگی به حقوق مردم باید خودمان را جای مردم بگذاریم و ببینیم اگر جای آنها بودیم، از مسئولان چه انتظاری داشتیم.

هاشمی گفت:نباید وضعیت به گونه ای باشد که هر کس، هر کاری خواست بکند و هر جا امکانی برای قانون گریزی، بی نظمی و تبعیض بود این مسائل اتفاق بیفتد، زیرا مشکلات مردم را مضاعف می کند.

وی گفت: همه ما مسئولان باید تلاش کنیم که تابع قانون باشیم، عملکرد سلیقه ای، خطای انسانی است و وظیفه قوه قضاییه، مقننه و دولت است که جلوی بی قانونی و عملکرد سلیقه ای را بگیرد.

وزیر بهداشت افزود: احقاق حقوق شهروندی با یک سخنرانی و با یک جلسه و سمینار برقرار نمی شود، اعمال و کردار و عملکرد ماست که باعث می شود، این مشکلات برطرف شود، اگر من به عنوان یک مسئول حقوق مردم را رعایت نکردم نمی توانم انتظار داشته باشم در جای دیگری در اجتماع حقوق من رعایت شود.

هاشمی اضافه کرد:درچهارسال گذشته بیماران خاص و صعب العلاج که در گذشته مدام به علت کمبود دارو و مشکلات درمانی تجمع داشتند، تجمعی نداشتند که البته ارتباط نزدیک وزارت بهداشت با انجمن های این بیماران و تلاش برای رفع مشکلات آنها بی تاثیر نبود.

وی افزود: زیرمیزی ها با اصلاح تعرفه های پزشکی و حرکت به سمت واقعی شدن آن حذف شد،البته همکاری جامعه پزشکی در رسیدن به این هدف بسیار موثر بود، با این حال نظارت ها در این حوزه بیشتر شود،هیچ کدام از این کارها نمایشی و تبلیغی نبوده است و در هر شهر و روستایی که بروید، اثری از اجرای طرح تحول سلامت دیده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =