کد خبر: 836
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
خزایی

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران،گفت:اعمال تحریم‌های یک جانبه و چند جانبه برخی از کشورهای منطقه هر دو این موضوعات یعنی اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی به گسترش فقر و ناامنی در منطقه دامن می‌زند.

به گزارش فی نیوز، محمد خزاعی در جمع خبرنگاران درباره احیای معاونت دیپلماسی اقتصادی در در ساختار جدید وزارت امور خارجه و آثار اقتصادی آن افزود: روابط سیاسی بین دو کشور بر روابط اقتصادی آنها نیز تاثیرگذار است و همان مقدار که روابط سیاسی بین دو کشور توسعه پیدا می‌کند، این موضوع نیز منجر به نتایج مثبت اقتصادی به نفع آنها نیز می شود و صرفا به روابط دو کشور در حوزه سیاسی متوقف نخواهد شد.

خزایی درباره مهم ترین چالش‌های پیشروی منطقه غرب آسیا اظهار داشت: در همه دنیا چالش‌هایی وجود دارد اما به نظر می‌رسد یکی ازچالش‌های مهم در خاورمیانه اقتصاد تروریسم است.

وی با بیان این که چنان که می بینیم، برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه از گروه‌های تروریستی در غرب آسیا حمایت مالی می‌کنند، تصریح کرد: یکی دیگر از چالش‌های مهم، تروریسم اقتصادی است و دیده ایم که برخی از کشورهای منطقه توسط قدرت های بزرگ مورد تحریم قرار می‌گیرند.

خزائی خاطرنشان کرد: ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه می‌تواند در این زمینه کمک بزرگی به گسترش تعاملات اقتصادی ایران با دیگر کشورها کند، به نحوی که سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور نیز تقویت شوند.

نماینده پیشین ایران در سازمان ملل با بیان این که وزارت امور خارجه همواره به این موضوع توجه داشته است، ادامه داد: چنانچه سال گذشته نیز سمینار سفرای ایران در خارج از کشور با موضوع دیپلماسی اقتصادی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =