کد خبر: 838
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
غلامی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره تشکیل پرونده برای دانشجویان بازداشت شده ،گفت:کسی که جرمی مرتکب نشده باشد، خیر. به خصوص رییس جمهوری تاکید دارند که صرف بازداشت برای هیچ کس پرونده نشود و قرار شد فردی که توان وثیقه ندارد با قرار کفالت آزاد شود.

به گزارش فی نیوز، منصور غلامی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درمورد دانشجویان بازداشت شده در اتفاقات اخیر افزود:دانشجویانی که هنوز در بازداشت هستند به زودی آزاد می شوند.

وی ادامه داد: دانشجویان بازداشتی به تدریج آزاد شده اند و با توجه به تغییری که در آمارها وجود دارد، آمار دقیقی امروز در دست نیست ولی تعداد کمی هنوز در بازداشت هستند.

وزیر علوم یادآور شد: با صحبت هایی که با وزیر اطلاعات و وزیر کشور داشته ایم براساس دستور رییس جمهوری این دانشجویان به زودی امروز یا فردا و در اولین فرصت آزاد می شوند.

غلامی با تایید این که قرار است تا امتحانات پایان ترم، دانشجویان بازداشتی آزاد شوند، اظهار داشت: این درست است و دیروز و امروز به من قول دادند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با این بازداشت ها، دانشجویان ستاره دار می شوند، گفت: خیر، موضوع ستاره دار بطور کلی برداشته شده است. مفهوم ستاره برای زمانی بود که در آن شرایط دانشجویان را به شکلی زیر نظر می گرفتند، اما کسی که فارغ التحصیل می شود دیگر ستاره دار شدن برای وی معنی ندارد.

غلامی درباره رایزنی این وزارتخانه با قوه قضاییه برای آزادی دانشجویان بازداشتی گفت: با دادستان صحبت کردم و قول دادند که نهایت کمک را داشته باشند و این که می بینید قریب به اتفاق بازداشتی ها آزاد شده اند، در مسیر کمک هایی است که صورت گرفته و در این زمینه از وزارت اطلاعات، کشور و دادستانی تشکر می کنم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =