کد خبر: 841
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
بیت کوین

رئیس کل بانک مرکزی گفت:در دنیا هیچ بانک مرکزی بیت کوین را ضمانت نمی کند و به همکارانم دستور دادم مواضع بانکهای مرکزی را بررسی کنند وتاکنون هیچ بانک مرکزی نتوانسته این را ضمانت بکند.

به گزارش ، ولی الله سیف در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره سرمایه گذاری در بیت کوین افزود:به هیچ وجه به هموطنان توصیه نمی کنم چراکه سرمایه گذاری پرریسکی است وهیچ گونه تضمینی هیچ کسی نمی تواند در این زمینه بدهد.

وی ادامه داد:بانک مرکزی به صورت عمیق روی این زمینه فعال است ودر آینده اظهار نظرهای صریح تری را ارائه می دهد وبا توجه به بالا بودن ریسک این موضوع توصیه این است که برای سرمایه گذاری موارد امن تر وجود دارد وقمار و ریسک غیر منطقی به هیچ وجه به مصلحت نیست.

رئیس کل بانک مرکزی اظهارداشت:مردم تجربیات مختلفی را مثل سپرده گذاری در موسسات غیرمجاز دارند که به همین ترتیب درصدهای سود بالا وعده داده می شد که دیدیم نتوانست استمرار پیدا کند ومنابع مردم در معرض خطر قرار گرفت.

سیف گفت:البته در حال پیگیری این موضوع هم هستیم ودر مواردی با تصمیم گیری نمایندگان هیات سه نفره سران قوا مشکلاتی را حل کرده اند ولی در آینده قوه قضاییه هم همراهی می کند تا دارایی هایی را که وجود دارد شناسایی کنیم و تکلیف 2 درصد باقیمانده هم مشخص شود.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: البته روی پول های دیجیتال کار می شود و برخی بانکهای مرکزی ذهنیت دارند که در اینده تصمیم گیری کنند ولی اینکه بیت کوین را بانک مرکزی تضمین کند به هیچ وجه چنین سابقه ای وجود ندارد.

سیف در پاسخ به اینکه پیشتر اظهار کرده بودید موسسات مالی غیر مجاز در حال رشد هستند؛ چه مرجعی باید از این موضوع جلوگیری کند، گفت: بانک مرکزی وظیفه خود را انجام داده وادامه می دهد.

وی افزود:باید ریسک سرمایه گذاری مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد وتبعات آن را بپذیرند و اگر موسسه ای بی نام ونشان وعده هایی می دهد که محقق نخواهد شد نباید مبنای سرمایه گذاری سپرده گذار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =