کد خبر: 908
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
ماهواره

وزیرارتباطات فناوری اطلاعات،گفت:فعالیت درعرصه ماهواره مخابراتی باید متمرکز باشد نه آنکه هر سازمانی خود اقدام به خرید کند.

به گزارش فی نیوز،محمدجواد آذری جهرمی در آیین روز ملی فناوری فضایی، با اشاره به اینکه اقدام هرسازمان به صورت مجزا، اقتصادی نیست و هزینه های زیادی بر کشور تحمیل می کند ،افزود:اگر صدا و سیما توانایی لازم را دارد، ما آمادگی داریم کار را واگذار کنیم.

وزیرارتباطات اظهارداشت: سازمان فضایی ایران می تواند در بخش ماهواره مخابراتی خوب عمل کند از این رو، بهتر است فعالیت ها متمرکز شود.

اذری جهرمی همچنین با اشاره به توسعه تحقیق و توسعه ماهواره های فضایی در دانشگاه های کشور گفت: سه ماهواره دانشگاهی مراحل پایانی طراحی و ساخت را برای پرتاب طی می‌کند.

وی افزود:در حال هماهنگی هستیم که با پرتابگر داخلی یا استفاده از ظرفیت های بین‌المللی هرچه سریعتر این ماهواره در مدار زمین قرار گیرد و دو ماهواره دیگر دانشگاهی نیز که ماهواره های سنجش از دور است در مسیر پایانی برای پرتاب قرار دارد.

وزیرارتباطات بابیان اینکه ماهواره دانشگاه شریف در مرحله نهایی هماهنگی برای پرتاب است ، گفت:اگرچه ممکن است کاربرد عملیاتی درازمدتی برای این ماهواره ها متصور نشود اما با هدف تحقیق و پژوهش به فضا پرتاب خواهد شد.

آذری جهرمی با اشاره به این که میانگین سن مدیران در این وزارتخانه از 55 به 45 سال رسیده است ، گفت: اینکه جوان ها را بیاوریم به میدان و رها کنیم ناامیدی ایجاد می کند.

وی یادآور شد: در حوزه اقتصاد و کاربرد ماهواره ساخت و خرید و قراردادن ماهواره پروژه اقتصادی است و اگر کسی ساختار فضایی ما رانگاه کند متوجه می شود همین قدر پیشرفت هم از عرق و غیرت بوده است.

وزیر ارتباطات گفت: اعتبار صنعت فضایی غیردفاعی 472 میلیارد تومان پیش بینی شده که 20 درصد بیشتر از بودجه امسال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =