کد خبر: 942
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
بنا

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفت: از سال 2012 تاکنون چند سرمربی عوض شده است و ما تمامی بزرگان کشتی فرنگی را سوزاندیم. باید بررسی کرد که چرا این اتفاق در دنیای کشتی ایران رخ می دهد.

به گزارش فی نیوز،محمد بنا در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع ورزشی حمید سوریان در گفت وگو با خبرنگاران، تصریح کرد:بعد از المپیک 2016 شرایط کشتی کشورمان خوب نیست و باید از لحاظ مدیریت و امکانات، وضعیت بهبود یابد.

وی ادامه داد: سوریان استحقاق آن را داشت که از وی به عنوان یک ورزشکار با اخلاق، قهرمان و پهلوان تجلیل شود و خوشحالم که چنین مجتمعی به نام وی تاسیس شد.

بنا درباره حضور خود در عرصه کشتی گفت: از کشتی دور نبوده ام و همواره مسابقات این رشته در داخل و خارج کشور را پیگیری می کردم. حتی برخی اوقات در سالن های تمرینی هم حضور می یابم.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی ایران با تاکید بر اینکه کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در شرایط خوبی به سر نمی برند، گفت: از منظر یک تماشاگر که مسابقات را نگاه می کنم، این مسئله را بیان کرده ام و امیدوارم با بررسی های بیشتر و کارشناسی لازم، کشتی به موفقیت های خوبی دست یابد.

بنا در خصوص پوست اندازی کشتی ایران بعد از المپیک 2016، عنوان کرد: بسیاری از کشتی گیران از تیم ملی رفته اند که تعدادی از آنان به دلیل مصدومیت از تیم ملی وداع کردند. با این حال امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود تا کشتی گیران در المپیک 2020 که رقابت سختی خواهد بود، مدال آوری کنند.

سرمربی سابق تیم ملی ایران درباره تغیبرات قانونی اعمال شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی، گفت: برخی از این تغییرات به سود ما نیست و برخی موارد به سود کشتی ایران است و با تمامی این تفاسیر باید تابع قانون باشیم.

محمد بنا در پاسخ به سئوالی که پیشنهاد شما برای حضور حمید سوریان در عرصه کشتی چیست؟ گفت: او فرد بسیار باهوشی است و خود باید تشخیص دهد که کدام مسیر را انتخاب کند.

بنا درباره اینکه آیا قاسم رضایی و حمید سوریان به دنیای قهرمانی بازمی گردند؟ توضیح داد: به نفع آنان است که به دنیای قهرمانی بازنگردند، اما تصمیم با خود آنان است.

وی در مورد حضور «رسول خادم» رئیس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم آزاد، گفت: نباید تنها جنبه منفی این مسئله را دید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =