کد خبر: 953
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
کلانتری

رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره اقدام این سازمان درمورد بازداشتی ها، گفت: وزارت اطلاعات و ما دنبال این موضوع هستیم واز کانال های ذیربط این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش فی نیوز، عیسی کلانتری پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی درمورد بازداشت معاون این سازمان به همراه فعالان محیط زیست و مرگ سید امامی استاد دانشگاه امام صادق (ع) در اوین افزود:کاوه مدنی معاون این سازمان بازداشت نشده است و از پرونده کاووس سید امامی نیز اطلاعی ندارم.

وی درباره نصب دوربین ها توسط بازداشت شدگان در مراکز مهم نیز تصریح کرد: این دوربین ها برای رصد یوزپلنگ ها هستند و دید آنها بیشتر از 50 متر نیست و حداکثر برد این دوربین ها 50 متر است.

کلانتری همچنین درپاسخ به این سوال که گفته می شود حیواناتی مانند مارمولک می توانند تشعشعات اتمی را جذب کنند، تصریح کرد: من در این زمینه اطلاعی ندارم و باید متخصصان امر پاسخگو باشند

وی در پاسخ به سوالی درمورد افزایش غلظت آلودگی دراهواز نیز گفت: منشا آلودگی اهواز ریزگردها است، وقتی حق آبه زیست محیطی داده نمی شود، ریزگردهای بالای 10 میکرون که 100درصد منشا داخلی دارد تولید می شود.

کلانتری ادامه داد: وقتی آب نیست و سال ها حق آبه زیست محیطی داده نمی شود، یعنی تالاب های شما خشک است و رودخانه کارون و دشت ها بدون آب هستند، در استان خوزستان نیز آلودگی هوا ایجاد می شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در پاسخ به سوالی درباره مهم ترین برنامه های اجرا شده این سازمان در سال جاری گفت: تثبیت طرح ارزیابی از سال های قبل مانده بود که قول داده بودیم به اتمام برسانیم. این طرح تا پایان دی ماه امسال به اتمام رسید که 176 شغل و 26 میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی و حدود 65 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی به همراه داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =