کد خبر: 955
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
نوروزی

وزیرآموزش وپرورش درباره تجربه تکالیف نوروزی فرزندانش، گفت:با عذرخواهی بله و این اتفاق برای بنده هم افتاده است.

به گزارش فی نیوز، سیدمحمد بطحایی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف تکالیف نوروزی، افزود: تکلیف نوروزی آنچنانکه که پیشتر وجود داشته دیگر نخواهد بود، به معنای دیگر تکلیف وجود دارد اما ماهیت آن تغییر کرده است.

بطحایی درباره حذف پیک نوروزی اظهارداشت:آموزش و پرورش معتقد است هر آنچه محیط شاد و نشاط آوری را برای دانش آموزان تلخ کند به شرط اینکه به بحث آموزش و پرورش لطمه نزد، حذف شود.

وی افزود:آزمون ها و کتاب های کمک آموزشی در دوره ابتدایی، مسایلی بود که پیش از این گفته شده است و واقعا پیک نوروزی هم خیلی از وقت ها از سر دلسوزی از سوی مدارس با حجم سنگینی از تکالیف به دانش آموزان داده می شود و بچه ها نیز وقتی اسم نوروز می آید، یاد تکالیف بسیار سنگین می افتند و البته گاهی وقت ها این تکالیف را پدرو مادرها بجای بچه ها انجام می دهند.

وی در واکنش به این سوال که آیا شما نیز این موضوع را تجربه کرده اید، گفت: با عذرخواهی بله و این اتفاق برای بنده هم افتاده است.

وزیرآموزش و پرورش خاطر نشان کرد: بنابراین برای نوروز آینده، تکلیف نوروزی به معنای آنچه پیش از آن وجود داشته، نخواهد بود و داستان گویی و خاطره نویسی جایگزین می شود و دانش آموزان آنچه را که در طبیعت می بینند، می نویسنند.

وی ادامه داد: پس تکلیف وجود دارد، اما ماهیت آن با آنچه پیش از این بوده متفاوت است.

وزیر آموزش و پرورش درباره اختصاص یک درصد از بودجه شرکت های دولتی به وزارت آموزش و پرورش افزود: بخشی از کسری بودجه به ویژه اعتباراتی که برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال جاری بود از این محل است و برخی دیگر از اعتبارات مورد نیاز مثل سرانه مدارس و کسری هایی که در این زمینه داشتیم از محل این یک درصد تامین و جبران خواهد شد.

وی درباره تغییرات آغاز سال جدید تحصیلی در سال آینده گفت: درباره این موضوع هنوز به نتیجه نرسیده ایم. همانطور که پیش از این هم گفتم، متغییرهای زیادی در این موضوع تاثیر گذار است اما به عنوان آموزش و پرورش و از منظر تربیتی و آموزشی که به این موضوع نگاه می کنیم، پس به هیچ عنوان تعطیلات میان سال را بیش از دو هفته به صلاح نمی دانیم، اما مزایایی نیز دارد و منتظریم که پس از فراغت مجلس از بحث بودجه، جلسات خود را با کمیسیون تخصصی درباره این موضوع ادامه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =